Pytanie

19.05.2009
Osiem miesięcy temu nabyłem działkę zabudowaną w drodze przetargu z Urzędu Miasta. Działkę nabyłem prywatnie wraz z żoną, jako że prowadzę działalność gospodarczą, a działka była kupowana na potrzeby inwestycyjne mojej firmy w akcie zostało zaznaczone że działka jest kupowana na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Działkę nabyłem bez podatku VAT, to znaczy była z niego zwolniona. Aktualnie chciałbym sprzedać płyty drogowe którymi była ta działka utwardzona. Moje pytanie brzmi, czy sprzedając płyty powinienem je sprzedawać jako firma czy jako osoba prywatna, czy powinienem doliczyć podatek VAT oraz czy powinienem odprowadzać podatek dochodowy. Dodam że moja działalność nie jest w formie spółki, a wartość sprzedaży płyt drogowych nie przekroczy wartości zakupu działki.

Do uzyskania pełnego dostępu konieczne jest logowanie.

Nie masz jeszcze konta?

Zadaj pytanie

Wzory pism

  • [DRUK ZP-2/WR] Protokół postępowania o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, prowadzonego w trybie zamówienia ... pobierz

  • KRS ZL Zmiana - prokurenci - załącznik do wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców pobierz

  • ZUS Rp-2 wniosek o rentę rodzinną pobierz

  • Ugoda pobierz

więcej