Pytanie

08.01.2010
Posiadam lokal mieszkalny, który kupiłem dla siebie na cele turystyczne, w miejscowości turystycznej. W okresie letnim, jeżeli z niego nie korzystam chcę wynajmować letnikom. Czy dochód z tytułu wynajmu mogę opodatkować ryczałtem 8,5% jako dochód z nieruchomości, nie zakładając działalności gospodarczej? Czy taki krótkotrwały wynajem (dodatkowe źródło dochodu) trzeba traktować jak działalność gospodarczą i rejestrować się w rejestrze działalności gospodarczej?

Do uzyskania pełnego dostępu konieczne jest logowanie.

Nie masz jeszcze konta?

Zadaj pytanie

Wzory pism

  • Wniosek o sprostowanie oczywistej omyłki pisarskiej pobierz

  • Sprzeciw pracownika od kary porządkowej pobierz

  • ZUS Kp1 wniosek o ustalenie kapitału początkowego pobierz

  • [DRUK ZP-1/PN] Protokół postępowania o udzielenie zamówienia o wartości zamówienia równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych ... pobierz

więcej