Pytanie

20.05.2009
Zadałem pytanie ( nr 15627) oraz otrzymałem odpowiedź, chciałbym jeszcze sprecyzować. W jaki sposób mam udowadniać że przedmiot transakcji używałem 6 miesięcy, działkę nabyłem 6 miesięcy temu, czy fakt iż prowadziłem na w/w działce prace rozbiórkowe oraz przygotowywałem działkę do planowanej budowy na niej można uznać za użytkowanie? Czy w związku z faktem iż działkę wraz z infrastrukturą nabyłem na firmę, a zakup nie był moim kosztem przychodu, wartość sprzedaży płyt nie przekroczy wartości zakupu nieruchomości, czy w takim przypadku nie powinienem pomniejszyć wartości całej nieruchomości w księdze amortyzacyjnej o wartość sprzedanych płyt i jednak nie odprowadzać podatku dochodowego?

Do uzyskania pełnego dostępu konieczne jest logowanie.

Nie masz jeszcze konta?

Zadaj pytanie

Wzory pism

  • Wniosek o wszczęcie egzekucji pobierz

  • Oferta rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron pobierz

  • [PIT-Z] Informacja o wysokości dochodu (straty) z poza rozliczej działalności gospodarcze, prowadzonej przez podaników korzystających ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy osiągniętego (poniesionej) w roku podatkowym pobierz

  • Wniosek o wpis do rejestru zbierającego zużyty sprzęt pobierz

więcej