Porady prawne

  • 2011-05-04

    Spółka z o.o. zaciągnęła w banku kredyt obrotowy na działalność bieżącą firmy. Faktycznie kredytem sfinansowano zakup gruntu, ponieważ spółka nie posiadała wystarczających środków własnych na ten cel. Czy prowizje od udzielenia kredytu poniesione do momentu zakupu gruntu powinny powiększyć wartość środka trwałego zgodnie z przepisami o ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-02-03

    Kupujemy EURO w banku po korzystnym wynegocjowanym kursie na rachunek walutowy. Po jakim kursie winniśmy księgować zapłatę spłacanych sukcesywnie zobowiązań?
    sprawdź odpowiedź

  • 2009-09-02

    Jestem dyrektorem w firmie usługowej, która ma siedzibę w jednej części kraju. Pracuję tam od poniedziałku do piątku /etat/. Na stałe mieszkam w drugiej części kraju. Firma wynajęła mieszkanie abym mógł normalnie funkcjonować kiedy przebywam w pracy. Ostatnio zauważyłem, że księgowa nie uznaje tego wydatku jako koszt uzyskania przychodu. ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2009-01-23

    Prowadzimy pełną księgowość i chcielibyśmy odpisać wartość drobnych należności wynikającą z nieuregulowania przez kontrahentów pełnej wartości faktury. W księgach rachunkowych pozostają kwoty od 0,01 zł do kilku złotych np. 50. Na podstawie przepisów art. 16 ust. 2 pkt 3 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2008-12-09

    Czy i w jaki sposób firma będąca spółką z o. o. może wpłacić pieniądze na cel charytatywny? Na jakiej zasadzie, czy można jakoś to rozliczyć?
    sprawdź odpowiedź

  • 2008-11-06

    Proszę podać w jakim miesiącu spółka z o.o. powinna zaksięgować tranzakcję sprzedaży nieruchomości. W październiku spółka wystawiła fakturę VAT na w/w nieruchomość na całą kwotę i otrzymała zaliczkę w wysokości 20% wartości tranzakcji. Pozostała część ma być zapłacona w miesiącu listopadzie po podpisaniu aktu notarialnego. W jakim ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2008-10-28

    Czy jeśli Stowarzyszenie ponosi typowe koszty reprezentacji, niezwiązane z działalnością statutową , to od nich opłaca podatek dochodowy od osób prawnych, mimo zwolnienia Stowarzyszenia na mocy art.17 ust.1 ustawy o podatku dochodowym.
    sprawdź odpowiedź

  • 2008-10-07

    Wspólnota Mieszkaniowa w związku z usytuowaniem stała się uczestnikiem postępowania administracyjnego w przedmiocie udzielenia pozwolenia na budowę. Inwestor w związku z niedogodnościami i zagrożeniami związanymi z planowanymi robotami budowlanymi zaproponował Wspólnocie dwa rodzaje zabezpieczeń. 1.Rekompensata za niedogodności związane ...
    sprawdź odpowiedź

Zadaj pytanie

Prawo podatkowe

Wzory pism

  • ZUS RZA - Raport imienny o należnych składkach na ubezpieczenie zdrowotne pobierz

  • Wniosek do Ministra Finansów o wystąpienie do państwa obcego o powiadomienie pobierz

  • [CIT-8A] Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatkową grupę kapitałową- podatnika podatku dochodowego od osób prawnych pobierz

  • DEK-W Deklaracja wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych pobierz

więcej