Pytanie

16.02.2011
Jako firma jednoosobowa buduję obiekt, w którym będą lokale do wynajęcia. W obiekcie tym jest też jedno mieszkanie dla opiekuna obiektu, które to mieszkanie chciałbym przekazać w formie darowizny na moje dorosłe dziecko. Jak zrobić taką darowiznę? Jakie zobowiązania prawno finansowe się z tym wiążą. Czy będę musiał zapłacić jakiś podatek od darowizny lub zwrot VAT?

Do uzyskania pełnego dostępu konieczne jest logowanie.

Nie masz jeszcze konta?

Zadaj pytanie

Wzory pism

  • [DRUK ZP-1/NBO] Protokół postępowania o udzielenie zamówienia o wartości zamówienia równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych ... pobierz

  • Wezwanie do usunięcia skutków naruszania dóbr osobistych poprzez złożenie oświadczenia pobierz

  • Wzór tytułu wykonawczego TYT-2A pobierz

  • [PIT-28]Deklaracja roczna o zryczałtowanym podatku dochodowym pobierz

więcej