Pytanie

27.05.2009
Sprzedałem samochód będący środkiem trwałym w mojej firmie, w czerwcu 2008r. osobie fizycznej. Wystawiłem fakturę sprzedaży z „0” stawką VAT. Pieniądze otrzymałem gotówką. Z chwilą sprzedaży, usunąłem go ze środków trwałych. Niedawno dowiedziałem się, że użytkownik nie przerejestrował samochodu na siebie, zawarł tylko umowę OC. Obawiam się o konsekwencje wynikające z podatku od czynności cywilnoprawnych. Zazwyczaj jest tak, że kupujący zgłasza i opłaca podatek. W moim przypadku podatku nie zapłacił. Czy mógłbym sam wyrejestrować pojazd? Czy w tej sytuacji urząd skarbowy nie będzie chciał ode mnie zapłacenia podatku? Jakie konsekwencje ponosić będzie kupujący, w wypadku zgłoszenia transakcji przeze mnie?

Do uzyskania pełnego dostępu konieczne jest logowanie.

Nie masz jeszcze konta?

Zadaj pytanie

Wzory pism

  • [DRUK ZP-2/WR] Protokół postępowania o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, prowadzonego w trybie zamówienia ... pobierz

  • Oświadczenie majątkowe dłużnika alimentacyjnego pobierz

  • Decyzja o zmianie nazwiska pobierz

  • KRS Z30 Wniosek o zmianę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym - sprawozdania finansowe i inne dokumenty pobierz

więcej