Porady prawne

 • 2009-07-23

  W 28.08.2006 podpisaliśmy umowę najmu lokalu użytkowego ( właścicielem jest osoba posiadająca działalnośc gospodarczą-posiada księgę wieczystą na ten lokal) . Lokal został przekazany 1.11.2006 ( zgodnie z umową). Czynsz wynosił 2575 zł netto. Do koća 2006 miał być stały. Po upływie tego okresu w styczniu każdego roku stawka czynszu ...
  sprawdź odpowiedź

 • 2009-07-14

  Czy jest możliwe aby moja firma wynajęła od kogoś dom (w celach biurowych), który nie jest jeszcze formalnie odebrany przez miejski wydział architektury? Jeśli tak to jakich procedur powinniśmy dotrzymać? Jak wygląda ten problem od strony podatkowej (czy to my czy właściciel powinien w takim wypadku płacić podatek; jakie podatki należy ...
  sprawdź odpowiedź

 • 2009-06-22

  Właściciel nieruchomości gruntowej, za którą opłaca podatek od nieruchomości postawił na niej stolik i sprzedaje w sezonie letnim pamiątki w ramach zarejestrowanej i prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Czy zasadne jest pobieranie od niego opłaty targowej ?
  sprawdź odpowiedź

 • 2009-04-20

  Chcielibyśmy na działce należącej do firmy postawić namiot z plandeki (około 160 m2) z przeznaczeniem na magazyn. Czy na taką konstrukcję potrzeba jakiejś zgody i czy ewentualnie odprowadza się od niej podatek?
  sprawdź odpowiedź

 • 2009-03-04

  Prowadzę działalność gospodarczą samochodami asenizacyjnymi . Jeden z nich jest zarejestrowany jako pojazd specjalny asenizacyjny a drugi jako pojazd ciężarowy asenizacyjny czy muszę płacić za nie podatek od środków transportu czy nie ? Czy na transport nieczystości płynnych ( usługi) obowiązuje składka ryczałtowa 8 procent czy mniej ?
  sprawdź odpowiedź

 • 2009-03-04

  Będę zawierał umowę o dzieło z pracownikiem . Proszę o informacje - jakie formalności należy spełnić - jaki podatek , jaki ZUS , jaki PIT , i w jakich terminach.
  sprawdź odpowiedź

 • 2009-02-09

  Nieruchomość (pół bliźniaka na działce) jest przedmiotem spadku, od którego mam zapłacić podatek. Czy przy określeniu wartości budynku, do powierzchni użytkowej zalicza się powierzchnię garażu (zlokalizowanego na poziomie piwnic), a jeżeli tak, to czy w 100%?
  sprawdź odpowiedź

 • 2008-10-24

  Jak nalicza się wysokość podatku od prowadzonej działalności do Urzędu Gminy polegającej na produkcji energii elektrycznej przy użyciu elektrowni wiatrowej? Elektrownia stoi na działce rolnej i powierzchnia jaką zajmuje przy poziomie terenu wynosi 4m2.
  sprawdź odpowiedź

Zadaj pytanie

Prawo podatkowe

Wzory pism

 • Zgłoszenie wypadku przy pracy pracownika pobierz

 • [DRUK ZP-11] Oświadczenie kierownika zamawiającego/pracownika zamawiającego, któremu kierownik zamawiającego powierzył wykonanie zastrzeżonych dla siebie czynność/członka komisji przetargowej/biegłego/innej osoby wykonującej czynności w postępowaniu o ... pobierz

 • [AKC-P] Deklaracja o wysokości akcyzy pobranej i wpłaconej przez płatnika pobierz

 • ZUS RZA - Raport imienny o należnych składkach na ubezpieczenie zdrowotne pobierz

więcej