Pytanie

09.09.2011
stan faktyczny: na gruncie ustawy PIT osoba fizyczna może wynajmować odpłatnie będącą jej własnością nieruchomość po dokonaniu zgłoszenia u właściwego naczelnika urzędu skarbowego (właściwego z uwagi na miejsce zamieszkania) - bez konieczności dokonywania wpisu w rejestrze ewidencji działalności gospodarczej właściwego wójta/burmistrza/prezydenta. pytanie: jeśli jest to nieruchomość o charakterze niemieszkalnym: np. sezonowe domki letniskowe lub apartament to jakie stawki podatku od nieruchomości zastosować: tzw. pozostałe czy związane z działalnością gospodarczą (de facto osoba jej nie rejestruje) ?

Do uzyskania pełnego dostępu konieczne jest logowanie.

Nie masz jeszcze konta?

Zadaj pytanie

Wzory pism

  • [INF-C] Informacja o piwie w składzie podatkowym pobierz

  • [KRS-W20] Wniosek o rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym - fundacja, stowarzyszenie, inna organizacja społeczna lub zawodowa pobierz

  • Zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego stanowiącego wynagrodzenie u dłużnika zajętej wierzytelności będącego pracodawcą pobierz

  • [DRUK ZP-1/ZODSZ] Protokół postępowania o udzielenie zamówienia o wartości zamówienia równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych ... pobierz

więcej