Porady prawne

  • 2014-01-16

    Czy można wykorzystywać rysunki, zdjęcia znalezione na stronach internetowych na swojej stronie? Jak można uzyskać zgodę na umieszczenie obrazka?
    sprawdź odpowiedź

  • 2014-01-16

    Jestem właścicielem firmy projektowej, pracodawcą architektów i inżynierów, którzy tworzą dzieła, które są sprzedawane Zamawiającym. Kto rozporządza dalej tymi dziełami? Kto ma do tych utworów prawo?
    sprawdź odpowiedź

  • 2014-01-08

    Proszę o wzór oświadczenia o ustanowienie służebności przesyłu broniącego interesy rolnika, właściciela nieruchomości rolnej, na której ma być ułożony kabel. Czy oświadczenie podpisuje dzierżawca, czy właściciel nieruchomości?
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-12-10

    Jestem właścicielem nieruchomości składającej się z wielu działek. Chciałbym zrzec się własności niektórych z nich. Czy i w jaki sposób można tego dokonać? Chodzi mi o działanie zbliżone do porzucenia rzeczy ruchomej.
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-12-05

    Kiedy może dojść do ubezwłasnowolnienia dorosłej osoby ?
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-12-05

    Jakie przesłanki muszą zaistnieć aby mówić że oświadczenie woli zostało złożone pod wpływem błędu?
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-11-28

    Czy wierzytelność powstała w myśl art. 471 kc. może być dochodzona na podstawie skargi pauliańskiej?
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-11-28

    Proszę o poradę w sprawie polubownego załatwienia sprawy z kontrahentem zalegającym z częściową zapłatą za fakturę za usługę. Mamy z nim podpisaną umowę, usługa została wykonana, została wystawiona faktura. Po terminie płatności kontrahent przysłał nam informacje jednostronnie stwierdzające nieprawidłowe wykonanie usługi, nie mamy ...
    sprawdź odpowiedź

1 2 3 4 5675
Zadaj pytanie

Wzory pism

  • Oświadczenie wierzyciela o przejęciu w postępowaniu egzekucyjnym nieruchomości dłużnika na własność pobierz

  • ZUS ZWPA (Wyrejestrowanie płatnika składek) pobierz

  • Pozew o alimenty pobierz

  • [PIT-2c]Oświadczenie osoby otrzymującej stypendium, o którym mowa w art. 21 ust.1 pkt 40b ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych pobierz

więcej