Porady prawne

  • 2013-05-27

    Jestem jednym ze współwłaścicieli nieruchomości - zabudowanej działki. Chciałbym odkupić ułamkowe części od współwłaścicieli nie korzystających z nieruchomości, tak aby zostało nas dwóch. To pozwoli na łatwiejsze zarządzanie nieruchomością, prowadzenie remontów, podłączenie instalacji itp. gdyż obecnie wymagana jest zgoda wszystkich ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-02-04

    Dom stanowi współwłasność dwóch osób. Czy jeżeli jeden ze współwłaścicieli chciałby zmodernizować tenże dom, to czy drugi współwłaściciel musi wyrazić na to zgodę?
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-01-04

    Rodzeństwo - 4 osoby odziedziczyły po bracie mieszkanie. Sprawa sądowa się odbyła. Sąd orzekł podział w równych częściach. Co dzieje się w sytuacji, kiedy sprzedajemy mieszkanie? Trzy osoby zgadzają się na wysokość swojej części, a jeden nie - chce więcej?
    sprawdź odpowiedź

  • 2012-12-02

    Przedmiotem sporu z naszymi nowymi sąsiadami jest podjazd pomiędzy przylegającymi do siebie segmentami. Z planów jasno wynika, że część sąsiada ( o którą się rozchodzi)obejmuje chodnik o szerokości kilkudziesięciu cm, umożliwiający mu dostęp do ogródka przed domem i wejścia do domu. Ponadto ma własny podjazd przed garażem i często ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2012-11-15

    Zakład energetyczny przedstawił do podpisania aneks do umowy dotyczący prawa do dysponowania terenem, na którym stoi słup energetyczny. Umowa jest niekorzystna dla właścicieli. Siostra (obok na swojej działce ma dom) zakwestionowała treść umowy. Zmieniono ją na korzystniejszą. Umowę podpisała moja matka, która jest w 60 % właścicielem ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2012-11-08

    W ubiegłym roku zasadziłem na pasie zieleni pomiędzy drogą polną a moją posesją w odległości ok 2 metrów od mojego ogrodzenia róże. Posadziłem je ponieważ w tamtym miejscu biegną rury gazu wody, telefon i prąd natomiast pas ten stał się ulubionym miejscem parkowania klientów sąsiada z nad przeciwka co wg mnie zagraża tym instalacją. W ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2012-04-23

    Teściowa bezprawnie zajęła część naszych pomieszczeń zanim się wprowadziliśmy. W akcie notarialnym ma mieć zapewnione dożywotnie zamieszkanie, ale w innych pomieszczeniach. Głównym właścicielem jest mąż -dostał mieszkanie po ojcu. Obecnie teściowa zamieszkuje u córki. Tu pojawia się na 1 dzień w miesiącu zostawiła bałagan, poodrywane ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2012-04-16

    Chciałabym się dowiedzieć czy mogę w świetle obowiązujących przepisów prawa zasiedzieć nieruchomość w której korzystałem z służebności mieszkania? Wiem, ze wystarcza 20 lat zamieszkiwania by w ogóle można było mówić o zasiedzeniu.
    sprawdź odpowiedź

1 2 3 4 553
Zadaj pytanie

Wzory pism

  • Porozumienie w sprawie zawieszenia stosowania niektórych przepisów prawa pracy (art.9¹ k.p.) pobierz

  • [KRS-WG] Emisje akcji - Załącznik do wniosku o rejestrację zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców pobierz

  • Umowa o pracę na okres próbny pobierz

  • Wniosek o dokonanie opisu i oszacowania nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym pobierz

więcej