Porady prawne

  • 2013-10-24

    W czerwcu jako osoba prawna podpisałem z firmą Y umowę na świadczenie usług X na 24 miesiące. Czy mogę taką umowę wypowiedzieć?
    sprawdź odpowiedź

  • 2013-01-29

    W jaki sposób można zakończyć współpracę przed upływem czasu na jaki zawarto umowę?
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-12-10

    Dotyczy dokumentu 26880. Proszę o odpowiedź na drugą część pytania: Czy Zamawiający w tym przypadku może odmawiać współpracy z Wykonawcą powołując się upłynięcie terminu, na jaki została zawarta umowa? Proszę też o przepisy dla postawionej tezy dla tzw. umów rezultatu.
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-11-30

    Jestem przedsiębiorcą i podczas podróży samochodem prowadziłem rozmowę z przedstawicielem firmy przedstawiającego mi ofertę handlową. Zaakceptowałem umowę, nie słysząc dokładnie wszystkiego tj. przegapiłem fragment o informacji o jednodniowym terminie odstąpienia od umowy. Tak więc umowa została zaakceptowana głosowo. Po powrocie do domu ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-11-10

    Jeśli sprzedałem samochód który posiadał ubezpieczenie OC to czy muszę informować o tym firmę ubezpieczeniową?
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-09-06

    Firma XXX zamówiła w naszej firmie bardzo drogie i rzadko sprzedające się urządzenie YYY warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nasza firma wystawiła fakturę proforma nr ZZZ, po czym firma XXX wpłaciła zaliczkę 10% kwoty z faktury proforma ze swojego konta firmowego na nasze konto firmowe, a po tygodniu resztę kwoty z innego konta, ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-07-30

    W jednej z firm zamówiliśmy towar do wykonania ze stali (urządzenia parkingowe). Dostaliśmy fakturę proformę, za którą dokonaliśmy zapłaty. Następnie do ustalonego dnia otrzymania urządzeń jednak nie otrzymaliśmy. Otrzymaliśmy jednak list, że firma jest w stanie likwidacji i proszą o wydłużenie terminu realizacji zlecenia. Do dnia ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-07-12

    Witam .Postanowiłem sprzedać samochód . Znajomy ponad miesiąc temu dał mi połowę kwoty i dałem mu samochód w użytkowanie pod warunkiem , że w ciagu 2 - 3 tygodni spłaci mi resztę . W momencie pełnej spłaty mieliśmy spisać umowę sprzedaży .Teraz po po ok 6 tygodniach on twierdzi ,że nie ma pieniędzy i chce oddać samochód i żąda zwrotu ...
    sprawdź odpowiedź

1 2 3 4 518
Zadaj pytanie

Prawo cywilne

Wzory pism

  • Wniosek o wszczęcie egzekucji świadczeń alimentacyjnych pobierz

  • Porozumienie w sprawie zawieszenia stosowania niektórych przepisów prawa pracy (art.9¹ k.p.) pobierz

  • Oferta rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron pobierz

  • ZUS DRA (Deklaracja rozliczeniowa) pobierz

więcej