Pytanie

06.01.2009
Jesteśmy spółką giełdową, która zamierza dokonać połączenia ze spółką z o.o. w której mamy 100% udziałów. Czy w takim przypadku zgodnie z art. 500 par. 1 ksh musimy złożyć do Sądu Rejestrowego wniosek o wyznaczenie biegłego w celu zbadania planu podziału? Czy raczej jesteśmy z tego obowiązku zwolnieni po myśli art. 516 par. 5 ksh? Zamierzamy również nabyć udziały w polskiej sp. z o.o., której 100% udziałów posiada spółka akcyjna z kraju X Unii Europejskiej. Czy umowa nabycia udziałów może być podpisana na terenie tegoż kraju X?

Do uzyskania pełnego dostępu konieczne jest logowanie.

Nie masz jeszcze konta?

Zadaj pytanie

Wzory pism

  • [INF-A] Informacja o alkoholu etylowym w składzie podatkowym pobierz

  • Wezwanie do spełnienia świadczenia niepieniężnego pobierz

  • ZUS Kp-3 Wniosek o ponowne ustalenie kapitału początkowego pobierz

  • KRS ZJ Zmiana - reprezentant podmiotu zagranicznego - załącznik do wniosku o zmianę danych w rejestrze przedsiębiorców pobierz

więcej