Porady prawne

  • 2010-07-12

    Spółka komandytowa(jeden komplementariusz i jeden komandytariusz) zawarła umowę spółki w formie aktu notarialnego bo taki jest wymóg.Co zrobić jeśli chcemy jako spółka rozszerzyć działalność i do KRS trzeba dodać kilka nowych PKD.Czy wystarczy uchwała wspólników, czy trzeba znowu iść do notariusza i wnieść znowu słoną opłatę zmieniając ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-07-05

    Proszę o informację dotyczącą sposobu reprezentacji spółdzielni mieszkaniowych. Czy dla podmiotów zewnętrznych - czyli osób nie będących członkami Spółdzielni Mieszkaniowej ważne są uchwały walnych zgromadzeń spółdzielni czy informacje zawarte w KRS (potwierdzenie uchwał?) w odniesieniu do reprezentacji spółdzielni?
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-06-17

    Jak ustalić prawnie, że firma jest niewypłacalna?
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-05-21

    Do sądu został złożony wniosek o rejestrację spółki z o.o. Zarządzeniem sądu wniosek został odrzucony, bo zapis umowy spółki "nie określał liczbowo oznaczonej wysokości dopłat w stosunku do udziału, czego wymaga norma art. 177. par.1 KH. W oryginalnym brzmieniu umowy zapis zarzucanego paragrafu umowy brzmi: "Wspólnicy zobowiązują się do ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-04-19

    Czy w razie nagłej rezygnacji członka zarządu spółki z o.o. rada nadzorcza może delegować czasowo jednego ze swoich członków do pełnienia zarządu spółki? Czy takie ewentualne posunięcie wymaga zmiany w KRS?
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-04-12

    Jakiś czas temu oddałam do komisu dość cenny pierścionek - został wyceniony na ponad 20 000zł. Pierścionek miał zostać sprzedany i wtedy, po pobraniu prowizji, miałam dostać za niego pieniądze. Ostatnio jednak sklep został zamknięty, a jego właściciel mnie o tym nie poinformował. Mężczyzna, z którym podpisywałam umowę twierdzi, że on ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-03-22

    Czy stowarzyszenie nie będące organizacją pożytku publicznego ma obowiązek składania do KRS dokumentów finansowych. Jeżeli tak to jakich dokładnie? Czy wniosek (jeżeli jest obowiązkowy) w KRS tak samo jak w przypadku podmiotów prawa handlowego podlega opłacie?
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-03-03

    Biorąc pod uwagę, że przy przekształcaniu spółki (w naszym przypadku spółki z o.o. w sp. jawną) obowiązuje zasada kontynuacji firmy, czy wynika z tego jednoznacznie, że nie musimy zmieniać ani numeru NIP ani REGON? Numer KRS będzie zapewne nowy?
    sprawdź odpowiedź

Zadaj pytanie

Prawo handlowe

Wzory pism

  • [DRUK ZP-2/PN,NBO,ZOC] Protokół postępowania o udzielenie zamówienia o wartości zamówienia mniejszej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, prowadzonego ... pobierz

  • Umowa o pracę na czas wykonywania określonej pracy z pracownikiem tymczasowym pobierz

  • Nagana upomnienie pobierz

  • Imienna karta wyposażenia pracownika w odzież, obuwie oraz środki ochrony indywidualnej pobierz

więcej