Porady prawne

  • 2012-01-02

    Kiedy należy wnieść wadium w przypadku udziału w negocjacjach z ogłoszeniem lub bez ogłoszenia?
    sprawdź odpowiedź

  • 2011-05-18

    Czy wzrost wartości inwestycji – max. do 50% zgodnie z art. 67 ust. 5 ustawy prawo zamówień publicznych - dotyczy: • sumy wartości robót dodatkowych udzielonych w ramach zamówień z wolnej ręki, czy • sumy wartości robót dodatkowych i zamiennych – tj. wartości robót udzielonych w ramach zamówień z wolnej ręki oraz wzrostu wartości ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2011-04-11

    Zamawiający wszczął postępowanie przetargowe na dostawę sprzętu sportowego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia poniżej 193 000 euro. W trakcie procedury (po złożeniu wniosku i wyliczeniu wartości szacunkowej przedmiotu zamówienia), a jeszcze przed otwarciem ofert, Zamawiający zmienił (zmniejszył) wartość przedmiotu ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2011-02-24

    W przetargu nieograniczonym, zgodnie z opisem w SIWZ należało w jednej z pozycji formularza cenowego podać cenę za opakowanie zbiorcze. Jeden z wykonawców skalkulował cenę za 1 szt. W efekcie wartość brutto oferty tego wykonawcy była poważnie zaniżona, (różnica między prawidłowym wyliczeniem a z tym z oferty wynosiła kilkadziesiąt ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2011-01-17

    Czy w związku z zapisem art. 5 ust. 1 istnieje możliwość zlecenia usług żywieniowych w wyniku trybu negocjacji z ogłoszeniem, a nie pełnego postępowania przetargowego?
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-11-22

    Z dostępnej na stronie www Zamawiającego dokumentacji wynika, że zakres pewnych robót jest większy niż wskazują zapisy ogłoszenia umieszczonego w BZP. W związku z tym zostaje złożone zapytanie do Zamawiającego, który zapis jest obowiązujący do wyceny, Zamawiający po konsultacji z projektantem odpowiada, że ten z ogłoszenia. Zostaje ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-08-17

    Zamawiający ogłosił przetarg nieograniczony na ochronę osób i mienia. Odpowiadając na pytanie jednego z potencjalnych Wykonawców tej usługi zamieścił na swojej stronie internetowej na 2 dni przed składaniem ofert informację kto obecnie wykonuje usługę, od kiedy i za jaką stawkę godzinową (obecny Wykonawca również będzie brał udział w tym ...
    sprawdź odpowiedź

  • 2010-06-25

    Czy zamawiający może udzielić zamówienia w trybie „zamówienie z wolnej ręki” jeżeli przeprowadził dwukrotnie przetarg nieograniczony do których nie wpłynęła żadna oferta, a przedmiot zamówienia nie uległ zmianie? Czy zamawiający może modyfikować formularze druku np. ZP-1 tj. protokół postępowania, o dopisywanie w formie kolejnych ...
    sprawdź odpowiedź

1 2 3 4 514
Zadaj pytanie

Wzory pism

  • [PCC-3] Deklaracja w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych pobierz

  • Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności tytułowi egzekucyjnemu przeciwko małżonkowi dłużnika pobierz

  • ZUS RZA - Raport imienny o należnych składkach na ubezpieczenie zdrowotne pobierz

  • Wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku zaocznego pobierz

więcej